Jak to začalo...

Možná to znáte.
Každý jsme, jako dítě, měli svou oblíbenou hračku, nebo hru. Sestra nemohla být bez pastelek, já miloval stavebnice. Nejdřív Formo, východoněmeckou variantu Lega, pak Merkur. Ale co jsme milovali oba… Stavění domečků, bunkrů, skrýší… Vždycky jsme je vevnitř vystlali polštářky, zakryli dekou, bylo to takové naše království. Tam jsme si vyhráli hodiny, ani už si nepamatuji, na co všechno. Jen si vzpomínám, jak nás bavilo domeček pořád přestavovat a zdokonalovat. Pak jsme vyrostli a měli úplně jiné starosti a zájmy.

Až přišly děti…
V tu ránu se člověk zas tak trochu vrátí do dětství. Přemýšleli jsme, čím dětem udělat radost. Chtěli jsme pro ně něco, s čím si vyhrají, ale zároveň i to, co jim pomůže přirozenou cestou rozvíjet jejich schopnosti a co nejméně zatíží životní prostředí. Procházeli jsme různé obchody s hračkami, kamenné i na internetu a stále hledali to pravé. Až jednou přišel nápad. Více než rok jsme zkoušeli vyladit konstrukci a vybírali ten správný materiál. A pak byla na světě:

Stavebnice, která děti baví bez rozdílu,
jestli je to kluk, nebo holka. Každý si v ní najde své. První sadu kostek jsme předhodili dětem a pozorovali, jak se ke stavebnici postaví. Ti starší, školák s předškolákem, se vrhli k rozloženým kostkám a za chvíli jich měli pěknou hromadu poskládaných. Pak se pustili do stavění. Stavěli a přestavovali, a v té chvíli se k nim přidal i třetí, nejmladší. Pomáhal stavět a děsně si užíval svůj nový domeček. Střechu si udělali z deky, jako my tenkrát. Pak vzali pastelky a domek si vyzdobili. za chvíli byla z domku pošta, pak zas policejní stanice, jindy hrad.

Byla to radost…
Radost sledovat, jak zkouší stavět nové a nové věci ze kostek, které jste pro ně vytvořili. Postupně jsme původní kostky doplnili o spojovací pásky a samolepící fólii, na kterou se dá psát křídami.

Zkuste, jak si se stavebnicí poradí Vaše děti!
Budeme rádi, když se s námi podělíte o díla Vašich dětí, jistě to bude inspirace pro další děti.

Pojďme společně v našich dětech rozvíjet fantazii, tvořivost, ale i odpovědnost k životnímu prostředí

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.